סיתוונית : מצנחי רחיפה | מתנה | יום הולדת
 
גלרית תצלומים ווידאו מאמרים מצנחים - סוגי חופות  פורום סיתוונית - דאיה ורחיפה במצנחים טבלת טיסות מרחק טיפים לטייסי מצנחי רחיפה בית ספר לדאיה ורחיפה במצנחים מכירת ציוד רחיפה
 

הקדמה

 

רמת מיומנות בסיסית

האמור במאמר זה בכללותו, מבוסס על ההנחה שהטייס הנעזר בדברים המובאים בו, שולט במיומנויות טיסה בסיסיות כגון, הנפה, המראה, טיסה לכיוון שדה נחיתה, ביצוע גישה לנחיתה, ונחיתה.

 

מטרה/הבהרה חוקית

תכולת מאמר זה היא אסופה של טיפים ומידע אשר איסופם החל בשנת 1989. הדברים המובאים ברשימה זו מיועדים לטייסי מצנחי רחיפה המעוניינים לשפר את מיומנויות הטיסה שלהם ודרך טיפולם במצבי חירום.

חלק מהעצות המובאות כאן הוא טריוויאלי, אך למרות חשיבותן, קיים סיכוי שהן חסרות לך, מאחר ובתהליך ההכשרה לא נחשפת להן. המחבר אינו ממליץ להיכנס למצבי טיסה קיצוניים. אין המחבר אחראי לפציעה או פגיעה כתוצאה מהמלצות המובאות במסמך זה .מסמך זה אינו ניתן לשכפול או העתקה, בחלקו או בכללותו, ללא אישור מאת ג'רום דאסט.

 

רמת חשיבות/תאריך עדכון/צבעים

כל המלצה המופיעה במסמך זה מדורגת על פי רמת חשיבות:

 

L1

זוהי המלצה בעלת רמת החשיבות הגבוהה ביותר והיא מכילה פעולות שחובה לנקוט אי ביצוע פעולה  המוגדרת ברמה זו... תגרום לדבר אותו יש למנוע, לצאת אל הפועל       .

L2

המלצה חשובה. יש לבצע אותה. הפעולה עליה מדובר עשויה לקרות.

L3

המלצה זו תעזור בדרך זו או אחרת, אם היא תבוצע. נסה לאמץ אותה כטבע שני .הפעולה בה מדובר אינה יוצאת אל הפועל מעצמה.    

L4

מידע המובא בהמלצה מדרגה זו הוא לידיעה בלבד. ניתן לנסות לבצע על פי בחירה.

לאחר סימון רמת החשיבות, יופיע תאריך העדכון האחרון של ההמלצה.

המלצות חדשות או כאלו שעודכנו לאחר תאריך 01/05/2003, יופיעו בצבע אדום.

 

 

אודות המחבר

ג'רום דואסט  ( E-mail ראה  My Photo Album) טס במצנחי רחיפה מאז שנת 1989. קיבל את הכשרתו בתחום מצנחי הרחיפה בקנדה וטס בעיקר בהר היאמסקה סמוך למונטריאול. עבר לצרפת בשנת 1993 וטס באלפים.

מאז שנת 1996, מתגורר ג'רום דאוסט בקליפורניה ונהנה לטוס במסגרת מועדון רחיפה מקומי.

בכל אחת מהארצות  המוזכרות, עבר ג'רום את כל מבחני הרישוי. אף על פי שזכה במספר פרסים בתחרויות מקומיות, הוא אינו נמשך לתחרויות מאחר והוא גורס שתחרויות הן מקור מיותר ללחץ. רעייתו סילבי הייתה לעזר רב עבורו לאורך כל השנים.

 

 


 

חוסן נפשי

 

L1 - 26/05/1999     השפעות חברתיות. התבוננות בטייסים רבים המבצעים תמרוני טיסה מסוכנים עשויה לעורר אצלך שאיפה לחקות אותם. יתכן וטייסים אלו הם מיומנים יותר ממך, או שהם מרשים לעצמם לקחת סיכונים גדולים יותר. זה בדיוק הזמן בו עליך לשלוט בעצמך, ולשפוט בעצמך את מידת המיומנות או הסיכון הכרוכים בניסיון לבצע תמרונים כאלה.

 

L3 01/09/1999. יתכן ודווקא האגו שלך הוא הסיבה לכך שאתה טס במצנחי רחיפה. זוהי גם הסיבה אשר בעטיה פורשים רבים. אלו הפורשים ,מגיעים למסקנה שהם לוקחים סיכונים גדולים מידי (אולי כדי "להשוויץ"), ואז מרגישים שלמעשה הם אינם שולטים תמיד בדברים. זה הזמן המתאים ביותר עבורם לפרוש. אם אתה חש שהדברים הנאמרים כאן מכוונים גם אליך, אזי קריאת החומר הזה עשויה לעזור.

 

L3 08/04/2000. פרסום. מהו ההישג הגדול ביותר שניתן להשיג על ידי עיסוק במצנחי רחיפה ? גם אם אתה מצליח להיות אלוף עולם, או אחד שעבר את המרחק הרב ביותר, בגובה הרב ביותר, הרי רוב האנשים בעולם אינם יודעים כלל, מהו המושג מצנח רחיפה. מספר שנים לאחר מותך, חלילה, אותו קומץ אנשים שבכל זאת יזכרו אותך, ודאי לא יזכרו את המיומנות שלך בהטסת מצנח רחיפה. אלה יהיו, קרוב לודאי, קרובי משפחה וחוג הידידים הקרוב שלך.

יתכן והיתרון הגדול ביותר בכל זאת, בביצועים מרהיבים, הוא הערכה עצמית גבוהה (אם עדיין אין לך זאת !). כוכב הקולנוע קלינט איסטווד ביטא זאת באחד הסרטים שלו כך:  אתה אגדה.... לדעתך בלבד !

 

L4 20/10/1999. הערה עצמית. עיסוק במצנחי רחיפה, מעולם לא הבטיח לי טיסה בתנאים אידיאליים תמיד. בדיוק כמו בכל דבר שאוהבים, העיסוק ברחיפה יגרום לי קרוב לודאי, מפח נפש מידי פעם. כאשר ידיד מספר לי שהחמצתי יום גדול, עשוי הדבר לצבוט לי את הלב עד כדי מחשבה לפרוש מהספורט הזה שהוא כל כך בלתי ניתן לחיזוי. המפתח  לתסכול הוא להביט לאחור לשנה החולפת ולשאול את עצמך, האם אתה באמת מוכן לאבד את הדברים שהעיסוק בספורט העניק לך, ואת ההנאות הממתינות לך, ולו גם בסוף השבוע הקרוב.

 

L4 04/06/1999. בטחון עצמי. רמת הבטחון העצמי של טייסים מתוארת היטב על ידי עקומה בציר זמן של חמש שנים. טייסים מתחילים דרוכים מאוד, כתוצאה מחוסר ניסיון ורמת חרדה גבוהה. באמצע פרק הזמן בערך, עולה רמת המיומנות והניסיון, ואילו רמת החרדה יורדת. כתוצאה מכך נפגמת הדריכות בקבלת החלטות. נטייה לזלזול ולבטחון עצמי מופרז מתגברים, בדרך כלל לאחר הסמכות לדרגה גבוהה. שלב זה מוגדר  כ- "תסמונת ביניים". לקראת סוף התקופה של חמש השנים, כאשר אתה מבין שמצבים מסוכנים הם נחלת כולם, הופך תהליך קבלת ההחלטות לחד ושמרני כבתחילה. 

המרת יחידות מידה

 

1 kg      = 2.205 lb

1 m       = 3.28 ft

1 m/s   = 197 fpm רגל לדקה)) =   2.24 mph מי"ש)) = 3.6 km/h קמש))

1 km/h = 0.621 mph מי"ש))  =   0.278 m/s  = 54.7 fpm רגל לדקה))Next... הבא..

 
©2002 sitvanit.com - All Rights Reserved - Site by Shimi Hangebi--Grphics design by Didi Urieli >>>